Dziś jest: Poniedziałek, 11 grudnia 2023,     Napisz do nas
Newsletter Zarejestruj się Wyrejestruj się
Szukaj
Stowarzyszenie
Idea Kampanii
Projekty kampanii
Program Partnerski
Konkurs Szanuje.pl
Copyright
Sprawa dla reportera
E - mecenas
Park technologiczny
IT w administracji
Nowoczesny Urząd
Polski Rynek Oprogramowania
PIIT
Patronaty
Grupy dyskusyjne
Kampania w województwach
Adresaci kampani
Gdy wiedza ucznia przeraża nauczyciela
Czwartek, 26 lutego 2009 powrót «

replika breitling www.reeftiger.de Uśmiechnij się” – motto i napis na ścianie Łódzkiego Centrum Doskonalenia i Kształcenia Praktycznego Nauczycieli. Znajdują dwie recepty na uśmiech nauczyciela  i ucznia. Po pierwsze - podnosić kwalifikacje nauczycieli, po drugie – Akademia Młodych Twórców - dla uczniów wybitnie uzdolnionych w zakresie Informatyki.


Po placówce oprowadza mnie Anna Koludo – kierownik Ośrodka Edukacji Informatycznej. Gdy zwracam uwagę na napis, uśmiecha się i dodaje „…choć czasami nie jest do śmiechu”. Gdy przechodzimy korytarzami, dookoła krzątanina, jutro - WOJEWÓDZKA KONFERENCJA INFORMATYCZNA „TECHNOLOGIE INFORMACYJNE W INNOWACJACH PEDAGOGICZNYCH”„.. policzyłam, to już 9 raz”- uśmiecha się Koludo. Wchodzimy do gabinetu Dyrektora - Janusza Moosa, choć trwa tam narada „…będziemy współpracować Panie Blancpain Tourbillon ReplicaDyrektorze” mówi A.K.

Łódzkie Centrum Doskonalenia i Kształcenia Nauczycieli rozpoczęło pracę w 1996 r. Historię ośrodka obrazuje wystawa zabytkowego sprzętu komputerowego: Atari, Mac (nadal sprawny), stacje dyskietek większe rozmiarem od dzisiejszych komputerów. Dziś Łódzkie Centrum jest jednym z 7 w Polsce Regionalnych  Centrów Innowacji Microsoft, partnerem międzynarodowego projektu Microsoft Partnerstwo dla Przyszłości, okrzykniętego przez Agencje PR – owskie Inicjatywą Edukacyjną Roku 2007. Jedne z ciekawszych projektów międzynarodowych zrealizowanych przez Centrum to EUBUILDIT - powstał „we współpracy pomiędzy uczelniami, ośrodkami szkoleń dla nauczycieli, ośrodkami kształcenia na odległość oraz muzeami z sześciu krajów europejskich. Jego celem jest przedstawienie obiektów architektonicznych jako świadków europejskiego dziedzictwa kulturowego. Uczniom szkół podstawowych projekt ukazał zasadnicze cechy obiektów oraz skłonił do ich interpretacji. Uczniom szkół ponadpodstawowych uzmysłowił dodatkowo problemy społeczności, które te obiekty wznosiły…… …Odbiorcami byli nauczyciele szkolni i akademiccy, studenci, uczniowie, pozostały personel dydaktyczny i kulturalny w placówkach edukacyjnych, muzeach, bibliotekach, archiwach, ośrodkach badawczych i szkoleniowych, a także pozostali użytkownicy internetu zainteresowani problemem.” eFashion -  wykorzystania technologii multimedialnej w rozwoju branży tekstylnej zarówno w obszarze edukacji, jak i w sektorze rynkowym.  Projekt jest realizowany w ramach międzynarodowego programu Leonardo da Vinci wraz z partnerami ze Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Polski, Finlandii, Słowacji i Hiszpanii. Moją wrażliwość porusza szczególnie Akademia Młodych Twórców. „..Skupia szczególnie uzdolnioną młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Pracują oni pod kierunkiem konsultantów ds. edukacji informatycznej nad projektowaniem nowych rozwiązań informatycznych, organizacją specjalistycznych szkoleń dla uczniów i nauczycieli, udziałem w programach krajowych
i międzynarodowych oraz opracowaniem i publikowaniem artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych. Członkowie AMT i TSzK osiągają znakomite wyniki na konkursach informatycznych, a ich profesjonalne prace są wysoko oceniane nawet przez międzynarodowe gremia”


Panerai Replica Watches Wśród licznego grona partnerów Centrum są dobrzy znajomi Szanuje.pl: Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, Young Digital Planet S.A, Wsinf, Microsoft. Wspólnie poszukamy poszukamy recepty dla młodzieży na przyswojenie zasad moralnych i wiedzy praktycznej
w zakresie Ochrony własności intelektualnej w Internecie.Anna Zarzycka

PARTNERZY I SPONSORZY
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. szanuje.pl 2007 90-113 Łódź, ul. Traugutta 21/23, info@szanuje.pl copyright by NT GROUP