Dziś jest: Poniedziałek, 11 grudnia 2023,     Napisz do nas
Newsletter Zarejestruj się Wyrejestruj się
Szukaj
Stowarzyszenie
Idea Kampanii
Projekty kampanii
Program Partnerski
Konkurs Szanuje.pl
Copyright
Sprawa dla reportera
E - mecenas
Park technologiczny
IT w administracji
Nowoczesny Urząd
Polski Rynek Oprogramowania
PIIT
Patronaty
Grupy dyskusyjne
Kampania w województwach
Adresaci kampani
Łódzkie - biała plama na polskiej mapie IBM Kidsmart
Czwartek, 26 lutego 2009 powrót «

Program Kidsmart firma IBM realizuje w Polsce od 2002 r. Jednym z założeń programu jest dotarcie do przedszkoli w małych replica watches miejscowościach, w których bariera dostępu do nowych technologii jest stosunkowo wysoka. Program adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ma zachęcić przedszkolaki do nowych technologii, wspierać poprzez odpowiednie oprogramowanie rozwój i edukację matematyczną, nauki języka angielskiego, geografii oraz rozwijać umiejętności logicznego myślenia.

Urządzenie Young Explorer to kolorowy, bezpieczny, przeznaczony dla dzieci komputer z ławeczką, która umożliwia pracę jednocześnie 2-3 dzieci przy jednej stacji, co pozwala nabyć dzieciom przekonania, iż praca z komputerem może być pracą zespołową. Maluchy zgodnie z zaleceniami firmy mogą spędzać przy komputerze co najwyżej 10 do 15 minut. Mogą również, co firma przewidziała, zalać klawiaturę kompotem.

Komputer jest „kompatybilny” z piaskownicą. Tuż po wykonaniu zadań na komputerze, dzieci pod okiem wychowawcy, mogą zadania powtórzyć w piaskownicy. Aby Kidsmart był w 100%wykorzystywany w nauczaniu przedszkolnym, firma poszukuje do współpracy nauczycieli Informatyki i trenerów, którzy przekażą nauczycielom wiedzę, jak wykorzystywać Kidsmart właściwie, jak sprawić, aby zadziałał w zestawieniu z piaskownicą.

Od marca 2009 costume cosplay pas cher r IBM przeznaczy dla Województwa Łódzkiego 80 Kidsmartów. O decyzjach ich przyznania dla konkretnych placówek będzie decydować Urząd Marszałkowski w Łodzi, Kuratorium Oświaty, a także ośrodki gminne. Po 7 latach obecności Kidsmart w Polsce
w końcu województwo łódzkie wypełni białą plamę na mapie IBM.

 

Anna Zarzycka

PARTNERZY I SPONSORZY
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. szanuje.pl 2007 90-113 Łódź, ul. Traugutta 21/23, info@szanuje.pl copyright by NT GROUP