Dziś jest: Poniedziałek, 11 grudnia 2023,     Napisz do nas
Newsletter Zarejestruj się Wyrejestruj się
Szukaj
Stowarzyszenie
Idea Kampanii
Projekty kampanii
Program Partnerski
Konkurs Szanuje.pl
Copyright
Sprawa dla reportera
E - mecenas
Park technologiczny
IT w administracji
Nowoczesny Urząd
Polski Rynek Oprogramowania
PIIT
Patronaty
Grupy dyskusyjne
Kampania w województwach
Adresaci kampani
IT w administracji
powrót «

„IT w administracji” to pierwszy w Polsce miesięcznik informatyków i menedżerów administracji publicznej. Podejmuje najaktualniejsze i najważniejsze dla sektora publicznego tematy z zakresu technologii informatycznych oraz zagadnień prawnych w IT. Pismo ma charakter ekspercki, jednak artykuły pisane są w sposób przystępny, a tematy ujmowane od strony praktycznej.

 

Wśród wielu tematów „IT w administracji” wielokrotnie poruszało szeroko rozumianą problematykę legalności oprogramowania stosowanego w jednostkach administracji publicznej. Publikowało artykuły przygotowane przez autorów-prawników, opisujące m.in. kwestię legalności zapasowych kopii programów, własność praw do aplikacji stworzonych przez informatyka zatrudnionego w urzędzie czy specyfikę zapisów umów licencyjnych w kontekście ogólnych przepisów o prawie autorskim.

 

Propagowanie tematyki legalności oprogramowania używanego w placówkach publicznych redakcja uznała za ważne i potrzebne. Dlatego również w kolejnych numerach „IT w administracji” zamierza podjąć związane z tym zagadnienia.

 

„IT w administracji” jest pomocnym narzędziem w codziennej pracy osób odpowiedzialnych za informatyzację w urzędach gmin, miast, powiatów, województw, w instytucjach rządowych i agencjach państwowych, policji, wojsku, sądach, prokuraturach, służbie zdrowia, ośrodkach kultury, szkołach wyższych, zespołach szkół, ośrodkach pomocy społecznej, urzędach pracy.

 

Główne nurty pisma to:

IT w praktyce

Technologie sieciowe

Prawo IT

E-urząd

 

Autorami są prawnicy specjalizujący się w prawie komputerowym i problematyce e-administracji, specjaliści technologii informatycznych, praktycy i dziennikarze.

 

www.itwadministracji.pl

Fotogaleria
PARTNERZY I SPONSORZY
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. szanuje.pl 2007 90-113 Łódź, ul. Traugutta 21/23, info@szanuje.pl copyright by NT GROUP